Internetová prezentace firem

Prezentace firem, propagujte produkty a služby své firmy pomocí reklamních článků. Díky tomuto webu internetová prezentace bude vaše společnost vidět.

Internetová prezentace > Domácnost > Jaký vybrat bazén

postheadericon Jaký vybrat bazén

Tags: bazenova chemie | bazény | chlorator | filtrace | salinator

Plastové a nafukovací bazény

Bazény z plastu či nafukovací jsou jen sezonní záležitostí a je jen na nás, zda budeme ivestovat každý rok do nového, či zainvestujeme do jiných materiálů a bazén vydrží desítky let. Jejich výhodou je nízká pořizovací cena, ale nevýhodou je krátká životnost a časté měnění vody.

Laminátové bazény

Bazény ze sklolaminátu zaručují životnost 15. let, mohou se usadit pouze do zeminy na betonovou desku, takže při pořízení se můžete vykoupat už za dva dny, ale časem ztrácí své výhody. Laminát ztrácí svůj pěkný vzhled a opravy na skeletu jsou viditelné. Na trhu je oblíbený tvar ovál či obdélník v cenové relaci kolem stodvaceti tisíc korun. Výhodou je jejich povrchová úprava, která umožňuje ponechat vodu v laminátových bazénech celoročně, dále životnost 15 let, nevýhodou je pořizovací cena, časem materiál ztrácí svou barvu a křehne.

Plastové bazény z polypropylenu (PP)

Bazény z polypropylénu mají minimální životnost 20 let, což je dlouhodobá investice, které je nutné věnovat dost času na rozmyšlenou. Bazén je svařen z PP desek pomocí nejmodernější techniky, sváry jsou 100% pevné a vodotěsné. Je možné zvolit jakýkoliv tvar, protože plast je odolný a dá se tvarovat, takže je možné pořídit velmi estetické bazény za dobré ceny. Bazénový skelet většího rozměru včetně trysek a skimmeru pořídíte už kolem třiceti tisíc korun a to už se vyplatí investovat, když nám vydrží 20 let. Nevýhodou je, že se životnost odvíjí od počáteční výkopové práce, která je nejdůležitější na celé stavbě, proto je dobré svěřit celou stavbu odborníkovi, je třeba dbát na odborně vypracovanou betonovou desku na kterou se bazén pokládá a betonovou směs, která se dává po stranách bazénu, po vrstvách (max 30 cm betonu) a vždy musí být v bazénu dopuštěná voda nejlépe 30 cm nad vrstvou betonu (po vytuhnutí se opět pokračuje stejně). Při dodržení všech podmínek nám pak bazén vydrží desítky let, takže se nám investice vyplatí a dále se staráme jen o kvalitu vody pomocí bazénové chemie. Nevýhodou je, že v létě se propylen roztahuje vlivem slunečního záření a v zimě se při neodborném provedení obetonování může bazén zbortit či vytvořit různé zvlnění, to vše se dá ale napravit vodou, která by mohla zvlnění zmírnit, ne však odstranit, svar bazénu může při nekvalitním provedením prasknout, ale dá se opětovně zavařit (další svar jde vidět). Výhodou je délka životnosti, nízké pořizovací náklady, možnost jakéhokoliv tvaru a UV ochrana proti vyblednutí.

Na co dávat pozor?

Je dobré vybírat pečlivě a také myslet na to kolik času jsme ochotni věnovat úpravě vody, pokud máme zájem o bazén větší, musíme myslet, že starost o vodu bude vyžadovat čas. Je potřeba koupit i kvalitní filtraci, bazénovou chemii, měřiče pH a spoustu dalších. Výhodou je, že trhy nabízí bezchlórovou péči o bezény a v případě alergií to velmi oceníme, protože když si pořídíme automatický salinátor, vodu hlídáme jen občas. Automatické salinátory a chlórátory už pracují tzv. za vás a dávkuji do bazénu jen potřebné množtví soli, či chemie, tudíž se o bazén staráte minimálně.

Doporučujeme

Na trhu je spousta firem, ale my doporučujeme Gluc PBS s.r.o. Velmi dobré zkušenosti, naš trh zásobují kvalitními výrobky, ručí za každý svar na bazénu, který je svařován nejmodernější technologií. Zdarma Vám nabídnou poradenství, sestaví nabídku i s naceněním, doporučí vhodnou filtraci, osvětlení. Nabízí také širokou škálu bazénové chemie, tepelné čerpadla, výměníky, salinátory, protiproudy, schody a spoustu dalších doplňků. Stačí jen navštívit stránku: bazenygluc.cz